Терапевтична стоматологія

 

Найбільш часто пацієнти звертаються в стоматологічну клініку за допомогою до лікаря стоматолога-терапевта.

Лікування зубів без страху і болю - основне завдання стоматологів.

Наші лікарі, надають всі види терапевтичної допомоги, застосовуючи сучасні методи лікування, рятують найбезнадійніші зуби.

В Україні карієс і його ускладнення - пульпіт і періодонтит - спостерігаються у більш ніж 90% людей.

          Карієс це процес, в результаті якого руйнується емаль і дентин, на поверхні зуба утворюється дефект, який відомий під назвою «дірка». Існує дві стадії карієсу: рання - наявність каріозної плями (білого або пігментованого) і пізня - утворення дефекту твердих тканин зуба (поверхневий, середній і глибокий карієс).

  Причиною виникнення карієсу є мікроорганізми, які у великій кількості знаходяться в м'якому зубному нальоті, таким чином основним пусковим механізмом є погана гігієна. Важливі також спадковість, харчування, стан здоров'я організму.

           Ознаки карієсу:

  • темне точки на зубах
  • шорсткість зубів
  • больові відчуття при вживанні солодкого, кислого, гарячого і холодного
  • неприємний запаз з рота
  • порожнини в зубах.

        Лікування карієсу давно не зводиться до видалення уражених тканин і заповнення дефекту пломбувальних матеріалів. Сучасні пломби навіть називаються власне не "пломби», а «реставрації», бо вони не тільки заміщають втрачені частини зуба, але і повторюють їх за формою, кольором і микрорельефу.

Пізнє виявлення карієсу призводить в подальшому до його ускладнень у вигляді пульпіту і періодонтиту.        

        Лікування пульпіту.

Якщо каріозний процес зайшов так далеко, що торкнувся вже судинно-нервовий пучок зуба, виникає необхідність ендодонтичного лікування: видалення «нерва» з подальшою пломбуванням каналів.

 Процес ендодонтичного лікування зуба в нашій клініці включає в себе:

 1. рентген-обстеження

 2. расскритя зуба (доступ до кореневої системи)

 3. визначення довжини каналу

 4. очищення кореневих каналів

 5. дезінфекція кореневих каналів

 6. заповнення кореневих каналів

   Ми використовуємо для пломбування кореневих каналів гутаперчеві штифти плюс спеціальні пасти (силер). Цей матеріал надійно закриває канал зуба, практично не дратує періодонта, що не розсмоктується і досить рентгеноконтрасний.

       Лікування періодонтиту.

Періодонтит - запалення тканин, що оточують зуб. Часто зуб починає нити, боліти при накусиваніі, мляво реагувати на холод, з'являється характерне відчуття «виріс зуба», неприємний запах і міцно симптоми періодонтиту - запалення тканин біля кореня зуба. Але не варто поспішати видаляти такий зуб: в сучасній ендодонтії цілий арсенал препаратів і методик, що дозволяють вилікувати і зберегти такі зуби. Є гострі і хронічні періодонтити. Лікар виконає рентгенологічне дослідження для уточнення характеру процесу. При гострому періодонтит обов'язково призначають антибактеріальні і протизапальні засоби. Застава одужання - вільний відтік запального вмісту з кореня зуба. Якщо періодонтит протікає хронічно починає розсмоктуватися кістка навколо ураженого кореня зуба. Продукти розпаду накопичуються в гранулеме або кісті. Часто недостатньо просто запломбувати канали, потрібно ліквідувати гранульому або кісту в щелепи.

       Лікування хронічного періодонтиту на перших етапах схоже з лікуванням пульпіту. Потім проводять процедури, які боряться з запаленням в щелепи і стимулюючі репаративні процеси в кістки. В корінь зуба вводять розсмоктуються протизапальні та антибактеріальні пасти. Після купірування запалення канали пломбують постійними матеріалами.

       Реставрація зубів.

Реставрацією зубів називається комплекс заходів, спрямований на поліпшення зовнішнього вигляду зубів. Досвідчений стоматолог може змінити:

форму зуба і зубного ряду

  •  колір зуба
  •  закрити щілини між зубами.

Пряме відновлення зубів здійснюється прямо в роті. Стоматолог подібно скульпторові пошарово відтворює коронковую частина зуба за допомогою спеціальних реставраційних матеріалів світлового затвердіння.

        Щодня в кабінеті стоматолога-реставратора відбувається диво. З повністю зруйнованого зуба виконується точна естетична і функціональна копія зубів, даних нам природою.